Rehabilitacja pooperacyjna

Rehabilitacja pooperacyjna jest podstawowym warunkiem szybkiego, prawidłowego i efektywnego powrotu do aktywności fizycznej. Zabiegi fizjoterapeutyczne powinny być rozpoczęte jak najszybciej po zabiegu co zmniejszy dodatkowo ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych, takich jak niefizjologiczne zrosty tkanek oraz przykurcze mięśniowe.

Poradnia Rehabilitacji to miejsce specjalizujące się w leczeniu po zabiegach:

  • artroskopii stawu kolanowego, biodrowego oraz kompleksu barkowego
  • rekonstrukcji więzadeł np. ACL – więzadło krzyżowe przednie, rekonstrukcja ścięgna Achillesa, stożka rotatorów
  • wszczepienia endoprotez stawu kolanowego i biodrowego
  • zespolenia złamań kości
  • operacji w obrębie kręgosłupa m.in. usuwanie przepuklin dyskowych, stabilizacji sztywnej po usunięciu dysku, artroplastyki
  • urazów takich jak zespół cieśni nadgarstka, uszkodzenie łąkotki stawu kolanowego, uszkodzenie chrząstki
  • okres po unieruchomieniu w gipsie, bądź bucie ortopedycznym

 

Zabiegi rehabilitacyjne po operacji mają na celu zapobieganie negatywnym skutkom zabiegu m.in. obrzękom, krwiakom, bólom, ograniczeniu ruchomości stawów, zanikom i osłabieniom mięśni oraz patologicznym zrostom tkankowym. Zapewnia również szybkie, całościowe usprawnianie w celu powrotu do pełnej sprawności.

Wszyscy pacjenci naszego gabinetu, mogą liczyć na bezpłatne wypożyczenie specjalistycznej aparatury, która znacznie przyśpiesza czas terapii. Pacjenci zostają poinstruowani co do obsługi aparatury aby w domu mogli samodzielnie kontynuować terapię. Są to:
  • Szyny CMP – wczesne zastosowanie  szyny po zabiegu operacyjnym pozwala na natychmiastowe wprowadzenie biernego ruchu w stawie co bardzo ogranicza możliwość powstawania patologicznych zrostów, wspomaga krążenie płynów wewnątrz usztywnionego stawu oraz zmniejsza napięcie tkanki mięśniowej związanej ze stawem.
  • Elektrostymulator Compex SP 8.0 – najwyższej jakości bezprzewodowy elektrostymulator używany szeroko w profesjonalnym sporcie. Zapobiega zanikom mięśniowym, wspomaga trening funkcjonalny oraz masaż. Dzięki temu przyrządowi nasi pacjenci mają znacznie mniejsze zaniki mięśnia czworogłowego i dwugłowego wynikające z ograniczenia aktywności. Sprawia to, że znacznie szybciej mogą wrócić do aktywności fizycznej po wykonanym zabiegu.

 

Bardzo ważnym elementem procesu rehabilitacji po zabiegach operacyjnych są ćwiczenia. Zespół terapeutów dobierze optymalne, bezpieczne ćwiczenia wyselekcjonowane indywidualnie do każdego pacjenta do istoty jego problemu, do wykonywania podczas terapii oraz wykonywania w domu. Terapeuci podzielą się również najnowszą dostępną literaturą dotyczącą problemu pacjenta.

Oferujemy również pełną opiekę oraz kontakt z pacjentem począwszy od okresu przed zabiegiem poprzez kolejne fazy rehabilitacji po operacji, aż do uzyskania przez pacjenta pełnej sprawności.
Autor |2018-11-14T08:38:30+01:0002.02.2015|Rehabilitacja pooperacyjna|0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Ok