Pediatria

Pediatria2019-03-30T10:41:02+01:00

Project Description

W Poradni Rehabilitacyjnej specjalizujemy się w terapii neurofizjologicznej niemowląt, dzieci i młodzieży.
Przy występujących zaburzeniach integracji, zwłaszcza u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym i autyzmem bardzo ważnym elementem jest rehabilitacja.
Odpowiednio przeprowadzona okazuje się niezwykle pomocna w zminimalizowaniu lub całkowitym wyeliminowaniu źródła problemu.

Do podstawowych celów naszej terapii należy:  zbilansowanie napięcia mięśniowego, mobilizacja tkanek, poprawa zakresu ruchu w stawach oraz poprawa ukrwienia. Skupiamy się na wczesnej ocenie rozwoju ruchowego i terapii neurofizjologicznej niemowląt, dzieci i młodzieży, wykorzystując m.in metodę Vojty, NDT Bobath, PNF.
W przypadku wad postawy stosujemy bogaty zestaw technik, a wśród nich m.in.: terapię manualną, kinesiotaping i ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą.

Ważnym elementem jest również edukacja pacjenta – nauka dziecka utrzymywania prawidłowej postawy podczas codziennych czynności w szkole oraz na placu zabaw.
Leczenie niemowląt i dzieci przeprowadzamy w sposób bardzo delikatny i bezbolesny a równocześnie niezwykle skuteczny.
Nasi terapeuci poprzez precyzyjne i delikatne mobilizacje tkanek przywracają ruchomość w obrębie stawów, mięśni, nerwów czy narządów wewnętrznych.
Pozwala to dziecku na poprawny i prawidłowy rozwój.

Schorzenia, którymi zajmujemy się w naszym gabinecie to:

  • zaburzenia napięcia mięśniowego
  • zaburzenia integracji
  • wady postawy
  • mózgowe porażenie dziecięce
  • dysplazja stawu biodrowego
  • problem z chodzeniem i raczkowaniem
  • skoliozy
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Ok