Dietetyka

Dietetyka2019-03-30T11:29:52+01:00

Project Description

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Przed pierwszą wizytą określ cel wizyty (jednorazowa konsultacja, dieta redukcyjna, dieta w konkretnym schorzeniu) oraz koniecznie przygotuj:

  • Dzienniczek żywieniowy, który zawiera spis spożytych produktów i wypitych płynów ( razem z wodą) minimum z 3 ostatnich dni ( w tym jeden weekendowy). Spis powinien obejmować: godzinę spożytego posiłku, rodzaj produktu oraz ilość/wielkość porcji.Im dokładniej wypełnisz dzienniczek żywieniowy tym dokładniej będzie mogła być przeanalizowana twoja dotychczasowa dieta.
    UWAGA! Jeżeli chorujesz na cukrzycę, przy każdym posiłku dołącz zapis stężenia cukru we krwi na czczo, przed i 1 lub 2 godziny po posiłku ( w zależności od zaleceń lekarza)
  • Ostatnie badania laboratoryjne ( ewentualnie)
  • Spis przyjmowanych leków i suplementów diety
  • W związku z tym, że na pierwszej wizycie dokonuje się pomiaru analizy i masy ciała metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA) w dniu pomiaru:

– nie zakładaj długich rajstop, ponieważ pomiar wykonywany jest na gołych stopach,

– 2 godziny przed wizytą zjedz lekki posiłek,

– do pomiaru przystąp  z pustym pęcherzem,


Czego się spodziewać na pierwszej wizycie?

Na pierwszej wizycie zostaje przeprowadzony dokładny wywiad żywieniowy oraz analiza i pomiar masy ciała wykonany na wadze Tanita TBC 1000 WH. Dietetyk analizuje wynik przeprowadzonej analizy, otrzymany dzienniczek żywieniowy i  ewentualne badania krwi. Na wizycie dostaniesz wstępne zalecenia żywieniowe oraz omówione zostaną warunki dalszej współpracy. Na kolejnej wizycie otrzymasz gotowy jadłospis/ zalecenia dietetyczne. Cała wizyta trwa około 1 godzinę.

Czego się spodziewać na wizycie kontrolnej?

Wizyta kontrolna trwa około 30 minut. Na wizycie wykonywany jest pomiar i analiza masy ciała w celu monitorowania postępów diety oraz omawiane są ewentualne problemy i trudności w stosowaniu się do jadłospisu.

Zapoznaj się z cennikiem usług dietetycznych

Konsultacja dietetyczna + pomiar i analiza masy ciała – 50zł

Konsultacja dietetyczna + pomiar i analiza masy ciała + 7-dniowy plan żywieniowy – 150zł

Konsultacja dietetyczna + pomiar i analiza masy ciała + 14-dniowy plan żywieniowy – 250zł

Konsultacja dietetyczna + pomiar i analiza masy ciała + miesięczny plan żywieniowy – 300zł

Wizyta kontrolna (monitorowanie postępów, pomiar  i analiza masy ciała, motywacja, ewentualne korekty do jadłospisu) – 50zł

Pobierz dzienniczek żywieniowy

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Ok